ӨМНӨГОВЬ АЙМГИЙН 32 МАЛЧИН ӨРХҮҮД 2022 ОНЫ АЙМГИЙН АВАРГА МАЛЧИН ӨРХИЙН БОЛЗОЛ ХАНГАЖЭЭ

2022-01-20 123 0

Говь нутгийн эрс тэрс уур амьсгал, зуны аагим халуун, өвлийн тэсгэм хүйтэнд таван хошуу малаа адгуулж үр шимийг нь хүртэхээс гадна залуусыг малжуулах, мал маллах арга ухааныг түгээн дэлгэрүүлэх нүүдэлчин соёл иргэншлээ өвлөн үлдээхэд үнэтэй хувь нэмэр оруулсан Өмнөговь аймгийн 32 малчин өрхүүд 2022 оны аймгийн аварга малчин өрхийн болзол хангажээ.

 Удам дамжсан өв соёлоо түгээн дэлгэрүүлж малч ухаан, хөдөлмөр амжилтаараа бусдыгаа манлайлж өмнөговь аймгийн аварга малчин өрх болсон:

Баяндалай сумын Баян багийн малчин А.Мөнхтөр, М.Ичинхорол

Баяндалай сумын Наран багийн малчин С.Баяр-Эрдэнэ, Н.Ганцэцэг

Баян-Овоо сумын Налих багийн малчин Г.Чулуунбаатар

Баян-Овоо сумын Харзаг багийн малчин Г.Шаабаатар, Д.Лутаа

Баян-Овоо сумын Могойт багийн малчин Б.Чинболд, Ц.Мөнхзул

Булган сумын Дал багийн малчин Ж.Хадбаатар, Т.Гант

Булган сумын Хавцгайт багийн малчин Б.Батзориг, Х.Уранчимэг

Мандал-Овоо сумын Өтгөн багийн малчин Б.Хүрэлбаатар, Ц.Мөнхзул

Манлай сумын Өехий багийн малчин Д.Амарсайхан, А.Гантуяа

Манлай сумын Жаргалант багийн малчин Р.Дамдинбазар, Ц.Ганцэцэг

Гурвантэс сумын Баясах багийн малчин Б.Батдэлгэр, Д.Наранцэцэг

Гурванэс сумын Тост багийн малчин Г.Болдбаатар, Х.Уртнасан

Ноён сумын Сайран багийн малчин Д.Гантогоо, Д.Оюундэлгэр

Номгон сумын Эмгэнбулаг багийн малчин П.Манлайжав, Д.Туяацэцэг

Номгон сумын Хармагтай багийн малчин З.Бат-Орших, Г.Өлзийбаяр

Ханбогд сумын Номгон багийн малчин Т.Ганжаргал, Т.Хунчулуун

Ханбогд сумын Гавилууд багийн малчин С.Өлзиймөрөн, Ц.Гүнсмаа

Ханбогд сумын Жавхлант багийн малчин Ц.Мөнгөншагай, Д.Баамуу

Ханхонгор сумын Мандах багийн малчин Д.Одонтуяа, Х.Мөнхсувд

Ханхонгор сумын Хондот багийн малчин Б.Түмэнбаяр, Э.Оргилмаа

Ханхонгор сумын Өгөөмөр багийн малчин С.Мөнхөө, Ю.Дарьзав

Сэврэй сумын Хоолт багийн малчин Т.Бямба-Эрдэнэ, С.Мөнхбаяр

Сэврэй сумын Сайншанд багийн малчин Б.Мөнхжаргал, С.Сарантуяа

Хүрмэн сумын Тулга багийн малчин Ц.Азхүү, С.Наранцацрал

Хүрмэн сумын Жанжин багийн малчин Б.Баяндэлгэр, Ч.Ургамалцэцэг

Цогт-Овоо сумын Найз багийн малчин П.Авираа, З.Уранзаяа

Цогт-Овоо сумын Замыншанд багийн П.Батсайхан, С.Мөнхцэцэг

Цогт-Овоо сумын Бортээг багийн малчин Ж.Сайнхүү, С.Нарандэлгэр

Цогтцэций сумын Билгэх багийн малчин Э.Сүхбаатар, Н.Оюунцэцэг

Цогтцэций сумын Сийрст багийн малчин Х.Алтангариг, Н.Тунгалаг

Даланзадгад сумын Цагаанбулаг багийн малчин Л.Мягмаржав, А.Дэлгэрцэцэг

Даланзадгад сумын Хан-Уул багийн малчин Б.Батболд, Х.Алтанцэцэг  нар аймгийн аварга малчин өрх болсон талаар УИХ-ын гишүүн Н.Наранбаатар өөрийн цахим хуудаснаа мэдээллээ.

Холбоотой мэдээ